Автомобілі президентів країн світу

Урядовці, королі та королеви, прем’єр міністри та президенти, всі у виконанні своїх службових повноважень потребують можливості швидкого та безпечного пересування. Для цього в їх автопарки входять цілі кортежі лімузинів із спеціальною підготовкою, утримування, ремонт та експлуатація котрих коштує урядам цих країн величезні статки щорічно.

Залежно від заможності країни та рівня загрози для їх урядовців, автомобілі президентів мають різну степінь броні, здатні витримувати пряме влучання із автомату, а деякі із них навіть із гранатомету.

На яких же автомобілях їздять найвідоміші президенти країн сучасності? Перший номер, із зрозумілих причин, займає президент Сполучених Штатів Америки. Із року в рік, з каденції в каденцію, кожний президент США пересувається в спеціальному лімузині виробництва Cadillac. Це принципова позиція уряду США, а характеристики Cadillac Beast із зрозумілих причин відомі лишень частково, при цьому він забезпечує максимальний рівень захисту для топ-персони.

Президенти та канцлери Німеччини, за впровадженою ще в часи каденції Ангели Меркель традицією, пересуваються на лімузинах Audi A8 L Security з номерним знаком O1 та O2 відповідно до важливості посади урядовця. Це броньовані лімузини з максимальним рівнем захисту від виробника.

ТОП-3 ми закриваємо на броньованому лімузині президента України Володимира Зеленського, котрий входив до його кортежу до початку війни. Це був Mercedes-Benz S-Class Guard, рівень броні котрого оцінювався за балістичним рейтингом VR10. Відомо що до кортежу входить одразу декілька однакових лімузинів з ідентичним державним номером, тому ніколи неможна дізнатися напевне, в котрому із автомобілів знаходиться президент.

Машини президентів та урядовців інших країн світу

  • Президент Франції. Емманюель Макрон дотримується традиції своїх попередників, обираючи виключно вітчизняні автівки. Зазвичай це Citroen або його преміальний суббренд DS.
  • Король Іспанії. Для найбільш важливих урочистостей Філіп VI обирає класичні автомобілі Rolls-Royce із королівського автопарку. Багато машин в цій колекції були успадковані Філіпом VI від його батька. Проте король любить також сучасні автівки багатьох інших преміальних брендів світу.
  • Президент Італії. В цій країні притримуються традиції надавати у користування президенту найвишуканіші класичні автомобілі власного виробництва, зокрема, в автопарку присутній парадний лімузин Lancia Flaminia 335 випущений ще в 1958 році.

Джерело.